mobilnydom.eu - Často kladené otázky

Často kladené otázky

Technické otázky

Dá sa v mobilnom dome celoročne bývať?

Áno! Niektoré mobilné domy sú na to už prispôsobené. Pri iných treba zosilniť izoláciu a pridať dvojité zasklenie. Na celoročné bývanie sú vhodnejšie väčšie mobilné domy alebo tie, ktoré sa skladajú z dvoch častí (do tvaru L). Technické zabezpečenie na celoročné bývanie vám ochotne predvedieme naživo, keď sa prídete pozrieť do nášho areálu s množstvom mobilných domov.

Ako si k mobilnému domu pripojím elektriku, plyn, vodu a kanalizáciu?

K výbave patria kompletné rozvody elektriky, plynu, vody a odpadov. Elektriku, plyn a vodu získate jednoduchým pripojením na inžinierske siete. Ak v blízkosti pozemku nie je kanalizácia, môžete využiť septik alebo žumpu. Ak potrebujete presnejšiu technickú špecifikáciu alebo podrobnosti, ako mobilný dom pripojiť, radi vám poradíme a pomôžeme.

Ako je v mobilnom dome riešená kúpeľňa a toalety?

Mobilné domy sú štandardne vybavené kúpeľňou so sprchovým kútom a toaletami. Väčšie mobilné domy majú aj rohovú vaňu a samostatné toalety. Ak nie je možné pripojiť mobilný dom ku kanalizácii, môžete využiť žumpu. Ohľadom technického riešenia vám radi pomôžeme. 

Na akom pozemku si môžem postaviť mobilný dom?

Mobilný dom môžete postaviť takmer kdekoľvek. Je vhodný do prírody, ale aj do mesta. Môžete využiť vlastný pozemok alebo sa dohodnúť s vlastníkom pozemku na prenájme. Ak máte pozemok, kde by ste chceli umiestniť mobilný dom, radi vám poradíme, či je to možné a výhodné

Ako je riešená doprava mobilného domu?

Mobilný dom vám dopravíme tam, kde ho chcete umiestniť. Prevoz na dlhšie vzdialenosti sa zabezpečuje ťahačom s podvalníkom. Ak chcete zmeniť polohu mobilného domu na dlhšiu vzdialenosť, radi vám s tým pomôžeme.  Každý typ domu je vybavený oceľovým podvozkom s kolesami, výsuvnými podperami a závesným zariadením za automobil, vďaka čomu sa ľahko preváža na krátku vzdialenosť. Mobilný dom vám po obhliadke terénu dopravíme priamo na pozemok.Kamion Fischer & Partners

Ako zistím, ktorý mobilný dom je pre mňa najlepší?

Pri každom mobilnom dome z našej ponuky sú uvedené jeho parametre a rozmery. Najlepšie ale urobíte, ak si k nám mobilný dom prídete pozrieť a vyskúšať naživo. Nebudeme vás naháňať, ani do ničoho tlačiť. Pozriete, vyskúšate a ovoniate si ho v úplnej pohode. Naši zamestnanci vám ochotne poskytnú informácie o každom dome a pomôžu vám vybrať si čo najlepšie.

Ako využijem mobilný dom?

Odpoveď na túto otázku nájdete na našej stránke v sekcii Využitie mobilných domov.

Aká je životnosť mobilných domov?

Pri zodpovedajúcej starostlivosti približne päťdesiat rokov.

Aká je veľkosť mobilných domov?

Najčastejší rozmer je 9 x 3 metrov. Dĺžka sa môže pohybovať od 6,5 do 15 metrov. Šírka od 3 do 6 metrov. Celková výška býva 2,6 – 3,3 metrov. Hmotnosť sa pohybuje medzi 2 až 4 tonami. Niektoré typy mobilných domov sa skladajú z viacerých komponentov – napr. dva vedľa seba, alebo do tvaru L.

Z čoho je mobilný dom?

Stavba každého typu domu je individuálna. Taktiež záleží aj od značky výrobcu. Zloženie mobilných domov je teda rôzne, čo umožňuje vybrať si taký, ktorý vám najviac vyhovuje. Kontaktuje nás a my vám ochotne poradíme.

Vonkajšia vrstva stien býva z lakovaného hliníkového plechu alebo špeciálnych plastových obkladov, ktoré sú veľmi odolné voči vplyvom počasia. Pod ňou je obvykle päť až desaťcentimetrová vrstva minerálnych vĺn alebo styroporu. Na vnútornej strane steny je zvyčajne obklad z tapetovanej preglejky, sololitu, či iných materiálov. Strecha je krytá hliníkovým alebo pozinkovaným plechom v klasických strešných tvaroch. Na niektorých typoch mobilných domov sa používa oceľová krytina. Podlaha je drevená. Býva upravená podlahovými krytinami z PVC, záťažovými kobercami alebo plávajúcou podlahou.

Aké je vybavenie mobilného domu?

Mobilný dom je vždy vybavený tak, aby sa v ňom dalo okamžite bývať. Konkrétna výbava záleží od typu domu. Najlepšie je prísť sa k nám na výbavu v mobilných domoch pozrieť naživo, povedať nám vaše požiadavky, alebo si nechať poradiť presne podľa toho, čo potrebujete.  

Štandardne býva v obytných častiach sedacia súprava, jedálenský kút, nábytková stena a plynový krb. V kuchyni nájdete linku, sporák, drez a pri niektorých typoch aj chladničku. V spálni sú úložné priestory, skrine a postele. Kúpeľňa býva vybavená sprchovým kútom, splachovacím WC a umývadlom. Niektoré mobilné domy majú oddelenú kúpeľňu a WC. Nájdete v nich aj vaňu na kúpanie. Všetko uvidíte na vlastné oči, keď sa k nám prídete pozrieť.

Ako sa mobilný dom vykuruje?

Pomocou plynu alebo elektrikou, najčastejšie však ich kombináciou. Voda je vyhrievaná plynovým alebo elektrickým boilerom. Pri vašej návšteve vám vykurovanie radi predvedieme.

Ako sa v mobilnom dome varí a pečie?

K výbave mobilného domu patrí plynový alebo elektrický sporák s rúrou, prípadne aj s grilom. Kuchynskú výbavu si môžete pozrieť a vlastnoručne vyskúšať, keď sa k nám na mobilné domy prídete pozrieť. 

Je mobilný dom pevne spojený so zemou?

Nie je. Mobilný dom je vybavený oceľovým podvozkom s kolesami, výsuvnými podperami a závesným zariadením za automobil. Môžete ho však osadiť na betónové pätky, základovú dosku a pripojiť na inžinierske siete. Ochotne vám poradíme, ako na to.

Ako sa mobilný dom odlišuje od karavanu?

Mobilný dom je väčší a priestrannejší. Bývanie v ňom je oveľa pohodlnejšie. Dostanete ho s plnou výbavou a moderným nábytkom. Okrem toho má aj oveľa lepšie izolačné vlastnosti, vďaka čomu výrazne ušetríte. Interiér si môžete v pohode pozrieť naživo, keď navštívite náš areál s množstvom mobilných domov.  

 

Legislatívne otázky

Potrebujem na bývanie v mobilnom dome stavebné povolenie?

Nie, stavebné povolenie nie je potrebné. 

 

Finančné otázky

Koľko stojí doprava mobilného domu?

Záleží to od rozmerov konkrétneho mobilného domu a vzdialenosti. Cenu vám rýchlo a presne vypočítame na požiadanie. 

Nová vrstva...
mobilnydom.eu
Zavolajte nám: + 421 911 333 413
Pondelok - Piatok: od 08:00 do 16:00
Sobota - Nedeľa : od 08:00 do 12:00